Telefon
Mobil Menü

Makinalar İçin CE Belgesi Nasıl Alınır?

Avrupa Birliği’ne bağlı tüm ülkelerde serbest dolaşım hakkına sahip olan ürünlerde CE işareti yer alıyor. Aynı şekilde makinalarınızın da bu hakka sahip olması için mutlaka CE onayına sahip olmanız gerekecektir. CE belgesi genel olarak, Avrupa koşullarına uygunluk manasına gelecektir. İmal ettiğiniz herhangi bir makinenin de bu standartlara uygun hale gelmesi noktasında Tam Çözüm’ ün desteğinden faydalanabilirsiniz. Özellikle makinalar için CE belgesi nasıl alınır konusu dâhilinde gereken desteği vermekteyiz.

CE belgesi
almanızdaki temel amaç makinalarınızı kullanan kişilerin yaşayacağı kazaları en aza indirgemeleri açısından önemli olacaktır. Ürünlerinizin AB gerekliliklerini sağlayarak, yurtdışına açılması konusunda tüm desteğimizi sağlayacağız. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak, makinalar için CE belgesi hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

AB makina pazarı, global anlamda ciddi bir yer tutmaktadır. Bu yüzden markanızın adını uluslararası boyutta tanıtmak ve daha geniş kitlelere ürün satmak adına CE belgesine gerek duyacaksınız. Bununla beraber AB Makina Yönetmeliği doğrultusunda ürettiğiniz makinaların herhangi bir sorun yaratmadığını kanıtlamak durumundasınız. Makinalar kadar yedek parça ve diğer teçhizatların da uyumluluğunu göstermelisiniz. Ayrıca “Makina CE Sertifikası” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.


Makina CE İşaretinin Amacı


Makinelerinizin kullanım talimatlarına uygun bir biçimde imal edildiğini kanıtlamanız önemli bir husustur. Bu hususta makinalarınız için CE belgesi nasıl alınır konusunda Tam Çözüm’ den gereken desteği sağlayacaksınız. CE belgelendirme sürecinde birlikte geçeceğimiz aşamalar şu şekildedir;

• Makinelerinizle alakalı teknik dosyaları hazırlamak
• Makinelerinizin kullanım talimatlarını hazırlamak
• Ürünlerinizin değerlendirilmesi adına test ve analizleri tamamlamak
• AT Uygunluk Beyanı’na dair hazırlıkların içerisinde yer almak
• Tüm adımları tamamladıktan sonra makineye CE simgesini dâhil etmek


CE İşareti Neden Önemlidir?


CE işareti, Avrupa Birliği’nde uyulması mecburi olan kurallar arasında yer almaktadır. Türkiye’de imal ettiğiniz makina ürünlerinizi de AB sınırları içerisinde pazarlamak için CE belgesi zorunludur. Tüm makinalarınızın tüm AB ülkelerinde dolaşım hakkına sahip olması adına bu belge oldukça önem teşkil eden bir konumdadır. Firmamızdan danışmanlık hizmeti alarak kolaylıkla CE belgesi sahibi olabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


CE İşaretinin Ürünlerinize Konulmasının Yolları Nelerdir?


Makinalarınıza CE işaretini dâhil etmeniz belli direktiflere bağlı olarak gelişmektedir. Tam Çözüm yönergelere bağlı olarak tüm süreci sizler adına en iyi şekilde yönetecektir. Ürünlerin risk gruplarının düşük olması, risk tespitini kolaylaştıracaktır. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşarak CE işaretine nasıl sahip olacağınız ve belgelendirme sürecini ne şekilde aşacağınız konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FSSC 22000 Faydaları
    FSSC 22000 belgesi, gıda konusunda iş türü fark etmeksizin faaliyet gösteren tüm işletmeler için oldukça değerlidir. Gıda güvenliği için belirlenen koşullara uygun hizmet verdiğinizi göstermek adına bu belgeyi almanız gerekiyor.
  • BRC Belgesi Ne İşe Yarar?
    Gıda endüstrisi, güvenli ve kaliteli uygulamaların ön planda olması gereken alanların başında gelmektedir. Bu makalemizde ?BRC belgesi ne işe yarar?? sorusunun cevabına detaylı bir şekilde yer vereceğiz.
  • GRS Belgesi Avantajları
    Geri dönüşüm etkin kaynak kullanımı, maliyetlerin düşürülmesi, çevrenin korunması vb. sebepler nedeniyle önem kazanırken; firmalar için GRS Belgesi ve diğer geri dönüşüm belgelerine sahip olmak da bir o kadar önemli hale gelmektedir.
Whatsapp
Instagram