Telefon
Mobil Menü

Makinalarda CE İşareti

Makina üretimi yapmanız halinde Türkiye içerisinde ya da yurtdışına açılmanızda birtakım sertifikalara gerek duyacaksınız. Bu sertifikalara bağlı olarak makinalarınızın gerekli şartlarda imal edildiğini ve insan sağlığı için bir sorun teşkil etmediğini kanıtlamış olacaksınız. Genel olarak makinalarda CE işareti almanız da tam bu noktada gerekli olacaktır. CE Belgesi, makinenizi üretirken; kurulumu ve kullanımı esnasında herhangi bir sorun yaşanmayacağının kanıtıdır. Ayrıca bu sayede makinalarınızı Avrupa Birliği standartlarına uygun bir biçimde pazarlayarak satışa uygun hale getirmeniz mümkün olacaktır. Makinalarınızın kullanımı ve kurulumu esnasında olası kazaları en düşük seviyede tutma konusunda bu yolu izlemeniz önemlidir. Genel olarak CE sertifikasına bağlı bir biçimde hareket etmeniz konusunda firmamızdan gerekli desteği alabilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Makinalara bağlı CE sertifikaları oldukça kapsamlıdır. Firmamızdan da bu konuya ilişkin danışmanlık hizmetini alarak makinalarda CE işareti konusunda aradığınız tüm sorulara cevap bulacaksınız. Bu onay süreci belli başlı ürünlerinizi karşılayacak vaziyette yer alacaktır.

• Makinalar
• Değiştirilebilir parçalar
• Güvenlik aksamları
• Makinalarınızı kaldırmaya yardımcı ürünler
• Zincirler
• Halat ve kayışlar
• Mekanik aktarma sistemleri
• Kısmi olarak tamamlanmış olan makineler

Makinalarınız için CE sertifikası temin etmeniz konusunda en uygun şekilde hizmet vermekteyiz. Makinelerin CE belgelendirme süreciyle alakalı detaylı bilgi için “Makinaların CE Belgelendirme Süreci” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.
Sorunsuz bir başvuru süreci sonunda makinalar için CE belgesi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.  


Makina CE Belgesi Amacı Nelerdir?


Makinalarınızın uluslararası önemli pazarlarda yer almasında, daha da etkin bir biçimde tercih edilmesinde CE işareti etkili olacaktır. Ayrıca kullanım talimatlarına uygun bir biçimde kurulumunun gerçekleşmesi halinde herhangi bir sorun barındırmadığını da kanıtlayacak düzeydedir. Bu yüzden firmamızla iletişime geçerek, ürünleri piyasaya sürmeden önce firmamızdan danışmanlık hizmeti almanız mümkün olacaktır. Bu süre zarfında belli başlı aşamaları hayata geçireceğiz.

• Makinalarla ilgili olarak teknik dosyaları hazırlamaktayız.
• Makinanızın kullanım talimatlarını düzenlemekteyiz.
• Uygunluk değerlendirmeniz için test ve analizleri tamamlamaktayız.
• AT Uygunluk Beyanı’na göre makinalarınızı uygun şekilde hazır etmekteyiz.


Makina CE Belgesi ve AB Piyasası


AB, makina piyasasının üçte birini oluşturduğundan dolayı ciddi manada bu pazarlama faaliyetlerinde yer almak isteyeceksiniz. Bununla beraber firmamızla ortak hareket etmenizle birlikte CE standartlarına uygun bir şekilde hareket edeceksiniz. AB’nin politikaları arasında yer alan makina kaynaklı kaza durumunu en aza indirgeme haline uygun bir şekilde hareket edeceksiniz. Ayrıca makina ürünlerinizin kaza riskini giderme konusunda CE şartları her zaman uygun bir biçimde gelişecektir. Firmamızla iletişim kurduğunuz takdirde bu standartlara uygun üretim ve pazarlama işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca makina yönetmeliğine bağlı olarak ürünleriniz kadar değişebilir ekipmanlarınız, güvenlik unsurlarınız, kaldırma desteği verecek yardımcı teçhizatlarınız, zincirleriniz, halatlarınız ve kısmi olarak tamamlanmış olan makinalarınızı kapsayacak düzeydedir. Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Makina CE Belgesi Nasıl Alınır?


Makina CE belgesini temin etmeniz konusunda firmamızla ortak hareket etmek sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Firma olarak AB tarafından akredite edilerek yetkilenmiş bir kurum olarak faaliyet göstermekteyiz. Genel olarak makinalarınızın uygunluk testini gerçekleştirerek teknik dokümanları hazırlamaktayız. Bu CE standartlarına uygun şekilde hareket ederek bu işarete sahip olduktan sonraki süre zarfında tüm AB ülkelerinde makineleriniz serbest dolaşım hakkına sahip olacaktır. Detaylı bilgi için “Makinalar İçin CE Belgesi Nasıl Alınır?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Firmamızın da etkisiyle bu süreci son derecede kolay bir biçimde tamamlayacaksınız. CE standartları hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak ve başvuru yapmak için şimdi bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • BRC Sertifikasını Kimler Alabilir?
    BRC sertifikası, gıda endüstrisinde faaliyet gösteren işletmelerin anlayarak uygulamalarına eklemesi gereken standartları içermektedir.
  • FDA Belgesi Nasıl Alınır?
    FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi), Amerika Birleşik Devletleri'nde ürünlerin güvenliği ve etkinliği konusunda denetim sağlayan önemli bir kurumdur. ABD? ye ürün satan ya da satmak isteyenler için "FDA belgesi nasıl alınır?" sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer alı
  • Onaylı CE Sertifikası
    Avrupa Birliği ülkelerinde ürün satışlarınızı gerçekleştirmek isterseniz bazı direktiflere uygun olmanız gerekmektedir. Bu yüzden muhakkak CE sertifikası temin etmeniz gerekecektir.
Whatsapp
Instagram