Telefon
Mobil Menü

Makineler İçin CE Belgesi

CE Belgesi edinmek isterseniz, CE standartlarını karşılamanız gerekir. Ürünlerinizin gerekli standartları karşılaması halinde söz konusu CE Sertifikası sahibi olabilirsiniz. Sürecin belirli kurallar dâhilinde sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için alanında uzman kuruluşlardan danışmanlık hizmeti temin etmenizde yarar vardır. Başvuru ve onay süreci son derecede zorlu ve zaman gerektiren türde olduğundan Tam Çözüm’ den profesyonel destek alarak, zorlu süreçleri kolaylıkla aşabilirsiniz. Makineler için CE belgesi ile yurtdışına açılmanız daha da kolay olacaktır. Ayrıca ürününüze dair şüpheleri ortadan kaldırarak memnuniyeti yaratacak potansiyele sahip olduğunu da gösterecektir. Tam Çözüm, tüm ürünlerinizin bu şartları karşılaması konusunda yeterli kriterlerle sizlere destek verecektir. CE Belgesi makinelerinizin, üretim konusunda standartlara uygun olması ve memnuniyet yaratması hususunda tüm şartlara sahip olduğunu gösterecektir. Firmamızın yardımıyla makineler için CE belgesi sahibi olacaksınız. Ayrıca CE belgesiyle birlikte Avrupa Birliği sınırları içerisinde ürünlerinizin rahatlıkla dolaşabilmesi mümkün hale gelecektir. CE işaretiyle birlikte Avrupa Birliği ile uyumlu üretim yaptığınızı göstereceksiniz. CE Belgesi süreciyle alakalı detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Makine CE Belgesi Nasıl Alınır?


Ürettiğiniz makinelerin Avrupa Birliği açısından uyumlu olması daha geniş piyasalarda varlık göstermeniz manasına gelecektir. Tam Çözüm bu alanda, yüksek deneyim sahibi öncü bir kuruluştur. Mekanik ürünlerinizin hangi şartlara sahip olması gerektiğiyle ilgili olarak, firmamız sizleri bilgilendirecektir. CE belgesine sahip olmak adına genel olarak sağlık ve güvenlik kriterlerine uygun olarak hareket etmeniz gerekir. Aynı zamanda da makinelerinizin tasarım, aydınlatma, çalışma, mekanik sorunlara karşı koruma, acil durum, denge, tesisat, emisyonlar, gürültü, patlama tehlikesi ve radyasyon gibi detayları en uygun şekilde karşılaması gerekmektedir. Tüm bu uygunlukları yerine getirmeniz durumunda CE İşareti sahibi olabilirsiniz.

İmal ettiğiniz makinelerin CE standartlarına uygun bir biçimde olmak durumundadır. Özellikle amacı, kurulumu ve bakımları konusu üzerinde fazlasıyla durulmaktadır. Tasarım ve üretim süreciniz esnasında ne şekilde hareket etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız firmamızdan bu konuya ilişkin bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


CE Belgesi Kullanımı Zorunlu Olan Ülkeler


Ürünlerinizin CE belgesine sahip olması ekstra bir güven ve kalite göstergesi olacaktır. Bununla beraber firmamızla ortak hareket etmeniz durumunda bu belgeleri rahatlıkla temin edeceksiniz. CE Belgesi, Avrupa Birliği Uyum Yasaları gereğince ülkemizde de şart koşulan bir belge olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca AB ve EFTA ülkeleri için CE standartları piyasada yer almanız için gerekli olan kriterler arasında kalacağından muhakkak uymak durumunda kalacaksınız.


Makine CE Belgelendirme Adımları


Makinelerinizi CE standartlarına uygunluğunu denetlemeniz konusunda firmamızla hareket etmeniz en etkili yöntem olacaktır. Böylelikle 6 farklı aşama dâhilinde sonuç almanız kesin olacaktır.

1. Makinelerinizin CE işaretine dair gerekliliğin olup olmadığını belirleyeceğiz.
2. Makinenize uygun standartların varlığını denetleyerek, bu şartlara uygun olmasını sağlayacağız.
3. Makinelerinizin risk değerlendirmesini yaptıktan sonra ihtiyaçlarınızı ve uygunluğunuzu ele alacağız.
4. Ürünlerinizin normlarına dayalı olarak teknik belgeleri hazırlayacağız.
5. AT uygunluk beyanının yanı sıra CE uygunluk ve CE deklarasyon kapsamında bilgi veren taraf olacağız.
6. Uygunluk beyanında bulunarak ürünlerinizin kapsamlı analizini ve testlerini gerçekleştirerek raporlandıracağız.

CE Belgesi süreci ile ilgili detaylı bilgi için “CE Belgesi Süreci Aşamaları” başlıklı makalemizi inceleyebilir, tüm sorularınız için web sitemizde yer alan iletişim kanallarından bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FDA Kayıt Nasıl Yapılır?
    FDA işlemleri, ABD? de yerleşik temsilci firmalarla yapılan birtakım görüşmeler, çeşitli test ve dokümantasyon çalışmalarının hazırlanması gibi karmaşık ve çok yönlü işlemleri içerir.
  • BRC Danışmanlığı
    BRC standartları, gıda sektöründe üretim başta olmak üzere dağıtımdan depolamaya kadar tüm alanlarda kalite ve güvenlik adına alınması gereken tedbirleri ifade eder.
  • 12 Kaizen Felsefesi
    Her şeyi olduğu gibi kabullenme fikrinden vazgeç. Bir şeyin imkansız olduğunu anlatmaktansa, nasıl başarılı olabileceğini düşün. İyi fikirleri zaman geçirmeden yürürlülüğe koy.
Whatsapp
Instagram