Telefon
Mobil Menü

OCS Organik İçerik Standatları

Gıda dışı ürünleri kapsayan OCS organik içerik standartları, ürünlerin içerisinde %5 ile %100 aralığında organik madde bulundurulması açısından söz konusudur.

Özellikle son zamanlarda insan hayatı ve sağlığı açısından büyük önem arz eden ürünler sadece gıdalarda değil kullanılan her türlü eşyalar için de tercih edilmektedir.
İnsanlar bilinçlendikçe organik ürün tercihi ve arayışı hızla artmaktadır. Üretici firmaların bu konuda üzerinde büyük işler düşmektedir.

Üretici şirketlere OCS belgesi alması konusunda danışmanlık hizmeti veren şirketimiz bütün süreci profesyonel ve kapsamlı bir şekilde yönetmektedir.
OCS organik içerik standartları, söz konusu ürünlerde organik maddenin olup olmadığını, eğer varsa ne kadar olduğunu belirlemektedir.

OCS yalnızca ürünlerin üretimi esnasında değil tüketiciye ulaşana kadar geçen süreyle de ilgilenmektedir. Bu süreç ürünlerin işlenmesi, imalatı, ambalajı, depolanması ve nakliyesi gibi aşamalardır.

OCS Organik İçerik Standartları Nedir?


Kuruluşların organik adı altında piyasaya sürüdüğü ürünlerin denetlenmesi ve doğruluğu kanıtlanması sonucunda verilen onay ile birlikte OCS organik içerik standartları %5 ile %100 arasında olduğunun kanıtıdır.

Gıda dışı ürünlerin denetlenerek taşıması gereken organik madde standartlarını taşıdığı takdirde OCS sertifikası ile kanıtlanmaktadır veya onaylanmaktadır da diyebiliriz.
Onaylanan ürünlerin pazarlarda satışa sunulması için iki değişik şekilde etiketlenmesi gerekmektedir.

OCS danışmanlık hizmeti veren firmamız tüm bu süreçte kolay ve sorunsuz OCS belgesi almanız için uzman kadromuzla her türlü denetleme ve danışmanlık hizmetiyle yanınızda olmaktayız.
 

OCS Organik İçerik Standartları Ne İşe Yarar?


Organik madde içeren ürünler günümüzde özellikle tercih edilirken OCS sertifikası ile ürünlerin içeriğinde organik madde olduğunu kanıtlaması açısından güven oluşturmaktadır.
Kuruluşlar OCS sayesinde tedarik konusunda sıkıntı yaşamayacağı yeni ve güçlü pazarlarda ürünlerini pazarlama imkânı bulmaktadırlar.
OCS sertifikası sayesinde kuruluşlar kendi aralarında ve diğer paydaşlarıyla güvenli bir şekilde ticaret yapabilecektir.
OCS organik gıda üreticilerini, tüccarları, perakendecileri, markaları ve organik girişimcileri desteleyen bir organizasyon olmasıyla da organik ürün tüketicileri açısından önemlidir.
 

OCS Organik İçerik Standartları Nasıl Alınır?


Organik içerik standartları
sertifikası almak için kuruluşlara önerimiz bu süreçte işini iyi yapan danışman şirketlerden hizmet almalıdır. OCS sertifikasını daha kolay ve sorunsuz almak isteyenler için danışmanlık hizmeti veren şirketimiz süreci kusursuz bir şekilde yönetmektedir.

Kuruluşlar öncelikle sertifikasyon veren kuruluşa müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süreçte üretici firma gerekli hazırlıklarını yapmalıdır.

Başvuru kabul edildikten sonra üretici firma ilk inceleme için hazırlık aşamasına alınır. Akabinde üretici firma ücretini yatırır ve belgelendirilme kuruluşundan brifing alır.

Organic Content Standart logo kullanım ve talep kılavuzunu işletmeye gönderdikten sonra ilk inceleme ve sertifikasyon denetimi yapılır.

Denetimlerden sonra gizlemler ve bulgular raporlaştırılır. Her şey OCS organik İçerik standartlar için uygunsa TE etiketli OCS belgesi firmaya teslim edilir.

Whatsapp
Instagram