Telefon
Mobil Menü

Onaylı CE Sertifikası

Avrupa Birliği ülkelerinde ürün satışlarınızı gerçekleştirmek isterseniz bazı direktiflere uygun olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bu tip girişimlerde bulunursanız ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır. Bu yüzden muhakkak CE sertifikası temin etmeniz gerekecektir. Bu süreçte de CE sertifikası elde etmeniz konusunda firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Tam Çözüm olarak onaylı CE sertifikası temin etmenizin her bir aşamasında yanınızda yer alacağız. Özellikle bu işlemlerin öncesi, esnası ve sonrasında ne gibi adımlar artmanız gerekeceğinizi net bir biçimde belirteceğiz. Ürünlerinizin sağlığa ve çevreye zararlı olmadığını net bir biçimde belirtmiş olacaksınız. Bu sayede de tüketicilerin tam da aradığı standartlara sahip bir imalat dönemini yürüttüğünüzü kanıtlayacaksınız. Onaylı CE Sertifikası sahibi olmak için web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.  


CE İşareti Ürünlere Nasıl Eklenir?


CE işareti almanız konusunda firmamız her zaman yanınızda yer alacaktır. Özellikle onaylı CE sertifikası temini işlemlerini gerçekleştirdikten sonraki süreçte ürünlerinize nasıl işleyeceğinizi de net bir biçimde belirtecektir. Bu hususta önceliğiniz CE işaretinin ürünlerinizde net bir biçimde okunuyor olmasıdır. Ayrıca CE işaretinin zamanla silinmemesi kuralı da baz almanız gereken detaylardan biridir. Firma olarak CE işaretini ürünlerinize nasıl ekleyeceğiniz konusunda şu şekilde şartları belirtmekteyiz.

• Ürünlerinizdeki işaretin CE harflerinden oluşması önemlidir.
• C ve E harfleri mutlaka dikey konumda yer almalıdır.
• CE sembolünün en az 5 mm boyutunda olması gerekecektir. Ancak ürünlerinizin türü ve durumuna bağlı olarak esnekliğe sahip olacaksınız.
• CE işaretini bazı ürün türlerinize zor bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Bu tip durumlar dâhilinde ambalaja CE simgesini dâhil edebilirsiniz. Ayrıca bu tip bir durum mümkün olmadığında evraklarınıza da CE işaretini ekleyebilirsiniz.
• CE işaretini ürünlerinize dâhil ettiğinizde geçerli olan AB direktiflerine uygun olarak hareket ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.


CE İşareti Sistemi Almak İsterken Neleri Araştırmalısınız?


CE belgesi temin ederken mutlaka bilgi toplama süreci içerisinde yer almanız gerekir. Ancak bu şekilde işaret hakkında bilgi sahibi olabilecek ve uygulama esnasında bir sıkıntı içerisine girmeyeceksiniz. Firmamızdan danışmanlık hizmetimizi elde ettiğinizde bu bilgilere rahat bir biçimde ulaşmış olacaksınız.

• Ürünlerinizin CE işaretine gerek duyup duymadığını araştırmanızda yarar vardır.
• Ürününüzün risk seviyesine göre uygunluk değerlendirmesi yaparak en ideal prosedürü tercih etmelisiniz.
• Prosedür seçimini tamamladıktan sonra AB yönetmeliklerini uygulamaya koymalısınız.
• Bu aşamaları yerine getirirken firmamızla hareket ettiğinizde CE işaretini almaya hak kazanabilirsiniz.

CE belgesini temin etmeniz konusunda firmamızla hareket ettiğinizde belli başlı aşamalara dâhil olacaksınız. Ancak danışmanlık hizmetimizle birlikte bu aşamaları daha da kolay bir şekilde geçmiş olacaksınız.

• Uygulanacak direktifleri tanımlama
• Direktiflerin var olan gereksinimlerini belirlemek
• Yönetmeliğe uygun bir yol haritası belirlemek
• Ürünlerinizin uygun olup olmadığını değerlendirmek
• Teknik dokümantasyon işlemlerini gerçekleştirmek

Bu aşamaları firmamızla beraber tamamladığınızda kolaylıkla CE belgesi elde etmiş olacaksınız. CE belgelendirme süreci ile alakalı detaylı bilgi için  “CE Belgelendirme Süreci Aşamaları” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. CE Belgesi hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize her an ulaşabilirsiniz.CE Belgesi Ortalama Ne Kadara Mal Olur?


Firmamızla hareket ederken CE belgesi almadan önce bu işlemlere ait maliyet tutarının ne kadar olduğunu öğreneceksiniz. CE belgesi için standart bir ücret bulunmamaktadır. Süre, testler ve kriterler gibi detaylar, ürünlere göre farklılık gösterdiğinden dolayı CE belgesi ücretleri de farklılıklar göstermektedir. CE Belgesi ve ücretlerle alakalı detaylı bilgi almak için web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • Onaylı CE Belgesi
    Onaylı CE Belgesi temin ederek tüm Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde ticaret yapma şansınız olacaktır. Ancak ürünlerinizin var olan şartları karşılayıp karşılamadığını göstermeniz uzun ve karmaşık bir süreçtir.
  • BRC Belgesi Nereden Alınır?
    BRC belgesi gıda üreticileri, perakendeciler ve diğer tedarik aşamalarında faaliyette bulunan tüm işletmelerin daha kaliteli bir hizmet sunmak adına almaları gereken bir belgedir.
  • FSSC 22000 Standardının Kapsamı
    FSSC 22000, uluslararası normlar çerçevesinde belirlenen standartlardan oluşmaktadır. Başta gıda güvenliği olmak üzere insan sağlığı açısından farklı etkilere yol açabilecek ürünlerle ilgili faaliyet gösterenlerin bu belgeyi alması gerekir.
Whatsapp
Instagram