Telefon
Mobil Menü

Sedex Danışmanlığı

Tedarik zincirindeki kaynak verilerini paylaşmak amacıyla kurulmuş ve dünyada sayısız ülkede üyesi bulunan Sedex’e üye olmak için sizlere Sedex danışmanlığı sunmaktayız. Sedex danışmanlığı şirketin iş etiği, çalışan hakları, sağlık, güvenlik, çevre gibi konulardaki performanslarını ölçerek firmanızın Sedex üyeliğine uygunluğunu ölçmekte ve varsa sorunları gidermenize yardımcı olmaktadır.

Sedex Danışmanlığı Nedir?


Sedex değer zincirleri arasında ilerleme, gelişme ve iyileştirmeyi hedefler. Biz ise danışmanlık firması olarak sizleri bu zincire sorunsuz bir şekilde katılım için hazırlamaktayız. Bu saydığımız pek çok önemli veriyi elde etmek ve bu ailenin bir üyesi olmak için firmalar bizden Sedex danışmanlık hizmeti almaktadır. Şayet şirketiniz Sedex’e üye olursa Sedex denetimi yapan kuruluşlar denetimler gerçekleştirebilirler. Bu denetime SMETA yani Sedex Üyeleri Etik Ticaret Denetimi denmektedir.

SMETA, firmalarda yüksek standartlarda denetimler gerçekleştirir. Özellikle iş etiği, çevre, çalışma ve sağlık-güvenlik alanlarında yeterli denetimlerin sağlanması adına önemlidir. Sedex danışmanlığı olarak yaptığımız hazırlık denetimleri temelde mevcut potansiyel riskleri, tehlikeleri en aza indirmektir. Bu sayede firmanızın hem güvenilirliği hem imajı korunmuş hem de faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yürütülmesi sağlanmış olur. Etik tedarik halkasında bilgi paylaşımı yapılacak ise en önemli ortak platformun Sedex olduğunu belirtmek gerek.

Sizlere verdiğimiz danışmanlık hizmeti sonrasında Sedex’e katılarak etik performans bilgilerinin ortak veri havuzundan faydalanabilirsiniz. Her bir katılımcı üye bu sisteme bağlanarak diğer üyelerle irtibata geçebilirler. Analiz raporları her bir üyeye açıktır. Ayrıca bu raporlarda denetime tabi tutulan firmaların hazırlanma sürecindeki gelişmeler de yer alır. Denetime hazırlanma süreci ortalama 6-12 hafta arasında değişmektedir. Bu süreçte danışmanlık firmamız firmanıza gerekli her türlü desteği verecektir.
 

Sedex Danışmanlığı Ne İşe Yarar?


Sedex danışmanlığı olarak bizler mevcut kriterlerinizin ne durumda olduğunun ölçülmesi açısından fayda sağlamaktayız. Özellikle son 12 ay içerisinde yapılmış olan Sedex denetimlerinde ortaya çıkan uygunsuzlukların ne olduğu ne seviyede olduğu ve nasıl düzeltilebileceğini ortaya koymaktayız. Raporun uygunsuzluklarını gidermek ve firmanızın denetimlere hazır hale gelmesi için Sedex danışmanlık hizmetimizden dilediğiniz an faydalanabilirsiniz.  

Firmamızdan danışmanlık hizmeti alarak Sedex denetimlerinde olumlu sonuçlar almanız mümkündür. Bu sayede pazar payında kurumsal bir kimlik de elde etmiş olacaksınız. Bu da güven veren bir durumdur. Ayrıca piyasadaki rekabette üstünlük sağlayabilmek adına da sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Bu rapor çalışanlarınızın firmaya olan güvenini tazeleyecek ve motivasyonlarının artmasına katkı sunacaktır. Bununla beraber ki en önemli noktalardan bir tanesi tedarikçiler arasındaki ilişkileri sürdürülebilir kılacaktır.
 

Sedex Danışmanlığı Nasıl Alınır?


Yılların tecrübesini ile Sedex danışmanlığını konusunda sizlerin yanınızdayız. Firmamız kalite bilinci oluşmuş, profesyonel düzeyde bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Sedex danışmanlığı firmamız üst düzey bilgi ve teknik donanımları ile Sedex denetimlerine firmanızı en iyi şekilde hazırlamakta ve eksiklerinizi en ince ayrıntısına kadar görüp sizi bu konuda yönlendirmektedir.

Whatsapp
Instagram