Telefon
Mobil Menü

Temel Gıda Güvenliği Sistemi Belgelendirme

Gıda güvenliği, ham madde tedarikinden başlayarak ürünlerin tüketiciye ulaşması ve sonrasında da devam eden oldukça önemli uygulamaları içerir. Uluslararası standartlara göre insan sağlığını korumak ve gıdaların herhangi bir risk teşkil etmemesi adına önemli adımlar atılmalıdır. Bu doğrultuda gıda ile ilgili faaliyet alanı fark etmeksizin tüm işletmelerin koşullara uyum sağlaması çok önemlidir. Temel gıda güvenliği sistemi belgelendirme konusu, bu aşamada son derece kritiktir. Doğru firmayla çalışarak, sağlamanız gereken tüm şartları öğrenebilir ve belgenizi kolayca alabilirsiniz.

İlk olarak ISO 22000 standardıyla başlaması gereken işlemler, sonrasında FSSC 22000 belgesiyle sürdürülmelidir. Temel ve ayrıntılı bilgilerin edinilmesi noktasında ise uzman kadromuz sürekli olarak hizmetinizdedir. FSSC 22000 belgesi hakkında detaylı bilgi için “FSSC 22000 Belgesi” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Gıda güvenliği standartlarında yüksek sektör tecrübesine sahip olan firmamızdan danışmanlık hizmeti alarak istediğiniz belgelere kolaylıkla sahip olabilirsiniz.  Web sitemizde yer alan telefon numarası ve whatsapp hattı üzerinden bize istediğiniz an ulaşabilirsiniz.  


Temel Gıda Güvenliği Sistemi Belgelendirmenin Önemi


Gıda endüstrisinde tedarik, üretim, satış, ambalaj veya lojistik gibi hizmetler veriyor olabilirsiniz. Bu aşamada iş kolunuzun yanı sıra gıdaya temasınızın olması, gerekli belgelendirme süreçlerine dâhil olmanız için yeterlidir. Aynı zamanda gıda ürünlerine doğrudan temas etmiyor fakat ambalaj malzemesi üretiyor veya tedarik zincirinin herhangi bir aşamasında rol alıyorsanız, gerekli koşullara uygun çalışma yapmanız gerekir.

Gıda güvenliği kalite yönetim sistemlerinin, tüm standartlar üzerine inşa edilmesi son derece önemlidir. Genel olarak yararlanacağınız hizmetlerimiz sayesinde elde edebileceğiniz bazı kritik unsurlar, aşağıdaki gibi sıralanır:

• ISO 22000 ve FSSC 22000 prensiplerini kavramış olursunuz.
• Risk yönetimini, tam anlamıyla profesyonel şekilde sürdürebilirsiniz.
• İşletme performansını yakından izleyerek ve kayıt altına alarak, performansın sürekli iyi seviyede olmasını sağlayabilirsiniz.
• Çalışan ve müşteri bağlılığını arttırmanızla beraber çevrenin korunmasına da katkı yapabilirsiniz.
• Tedarik sürecinin kusursuz bir şekilde işlemesine yardımcı olabilirsiniz.
• Yasal sorumluluklarınızı yerine getirerek, maddi zararlardan kurtulabilirsiniz.
• Artan iş verimi ve azalan maliyetler sayesinde şirket hedeflerinize çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.
• İş birliği içinde çalışmanız gereken diğer firmalarla güven üzerine kurulu bir ortaklık yapabilirsiniz.
• Pazar rekabetinde yaratmış olduğunuz oldukça önemli farkla avantajlarınızı pekiştirebilirsiniz.

Belgelendirme talebinde bulunmanızla birlikte yukarıdaki ayrıcalıklara ve daha fazlasına sahip olmanız kaçınılmazdır. Sürekli kendinizi geliştirerek, uzun vadede marka itibarınızı da kalıcı hale getirebilirsiniz. ISO 22000 belgesi ve FSSC 22000 belgesi sahibi olmak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.


Neden Bizi Seçmelisiniz?


Gıda güvenliği standartları, kesinlikle hafife alınmaması gereken konuları içerisinde barındırmaktadır. Yetkili kurumların belirlediği koşullara tamamen hâkim olunması, sektör ve saha deneyimi büyük önem taşımaktadır. Tam Çözüm olarak edinmiş olduğumuz tüm deneyimler ışığında tüm beklenti ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulunduruyoruz.

Belgelendirme işlemleri, yalnızca yasal bir zorunluluk olarak görülmemelidir. İşletmenizin standartlara uyum sağlamaya başlamasıyla faaliyetlerinizin tamamı olumlu anlamda gelişmeye başlar. İyileşmenin kalıcı hale getirilmesi karlılık ve marka değeri olarak sizlere geri dönmektedir. Temel gıda güvenliği sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin iletişim bölümü üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • BRCGS Gıda Standardına Göre Yabancı Maddelerin Tespiti ve Ayırması
    Yabancı madde, gıdada bulunması istenmeyen ve gıdaya hammaddeden, ambalajdan, üretim bandından sevkiyata kadar (kontrol edilmezse) bulaşabilen, tüketiciye zarar verebilen taş, tahta, cam vb. maddelerdir.
  • GRS Etiketi Nasıl Alınır?
    GRS Etiketi, son üründe kullanılan geri dönüştürülmüş materyallerin izlenerek, doğrulanmasını sağlayan bir belgedir. Üretimden başlayarak tüm aşamalarda GRS gerekliliklerinin sağlandığını garanti eder niteliktedir.
  • Amazon FDA Belgesi
    Amazon, dünya genelinde en büyük e-ticaret platformlarından biri olarak milyonlarca ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Amazon, müşteri güvenliği ve ürün kalitesi konusunda yüksek hassasiyete sahiptir. Amazon bazı durumlarda, ürünler için çeşitli belgeler talep edebilir.
Whatsapp
Instagram