Telefon
Mobil Menü

Üretim İzni - İşletme Kayıt/Onay Belgesi

Gıdaların üretilirken tüm onaylardan geçtiğini ve herhangi olumsuz durum oluşturmadığını kanıtlayan üretim izni – işletme kayıt/onay belgesi gıdalar ve işletmeler hakkında bilgi verir. Çünkü üretilmekte olan gıdanın güvenilir ve kaliteli olduğunu ispatlar nitelikte olan bu belge sayesinde kişilerin işletmeleri de aynı şekilde güven verir. Onay kapsamındaki bu işletmelere belge verilerek kişilere karşı memnuniyet oluşturulur.

Belgenin varlığı sayesinde kişiler işletmeye ve de gıdalara daha çok güvenebileceğinden buranın tercih edilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle belgenin alınması sayesinde hem işletme kalitesi artmakta hem de kişilerin en iyi şekilde sağlıklı gıdalar ile beslenmesi mümkün olmaktadır.

Üretim İzni – İşletme Kayıt/Onay Belgesi Nedir?


İstenilen onayları ve belgeleri tam olarak tamamlamış olan işletmelerin alabileceği bir belgedir. Bu belge resmi kontroller içerisinde yapılan analiz ve incelemeler sonrasında verilerek işletmenin güvenilirliği ispatlanır. Gıdanın onaylanması ve kişiler için herhangi bir tehdit oluşturmadığına karar verilmesi halinde bu belgenin varlığından söz edilebilir.

Onay belgesinin verilmesi halinde kişilerin işletmelerinin ve gıdalarının kalitesi resmi olarak da anlaşılmış ve onaylanmış olur. Belge tam olarak kişilerin işletmelerinin gerekli olan şartları taşıması halinde verilen ve işletmenin onaylanması anlamına gelen bir belgedir. Bu nedenle Üretim izni – işletme kayıt/onay belgesi işletmeler için avantaj sunar.

Üretim İzni – İşletme Kayıt/Onay Belgesi Ne İşe Yarar?


Gıdanın üretilmekte olduğu ve müşteriler ile buluştuğu işletmeler için bu belgenin birçok faydasının olduğundan söz edilebilir. Çünkü kişiler için onaylanmış ve de olumsuz bir durum oluşturmayan olan üretimler hakkında kişiler için resmi nitelikli olan onay belgesidir. Gıdanın üretimi, depolanması, satışa sunulması gibi tüm aşamalara bakılarak kişilerin firması hakkında onay verilip verilemeyeceği ortaya çıkar.

İşletme de bu belgenin olması sayesinde hem gıdaların hem de işletmelerin tercih edilmesi oldukça mümkündür. Bu belge ile ürün ve firma kalitesi daha da artmakta ve kişilerin işletmeleri daha çok tercih edilerek memnuniyet sağlamaktadır. Hem daha iyi sonuç alınması hem de işletmenin daha çok duyurulması için bu belge önem arz eder.

Üretim İzni – İşletme Kayıt/Onay Belgesi Nasıl Alınır?


İşletmeler için gerekli olan ve de alınması için gerekli kriterlerin sağlanması gereken bu belgenin alınması adına Tarım ve Orman Bakanlığına başvurmak gerekir. Buraya başvurulması halinde işletme sahibinden istenmekte olan tüm belge ve evrakların eksiksiz şekilde hazırlanması ile belgenin alınması sağlanır.

Kişiler bulundukları il ya da ilçenin müdürlüklerine giderek bu belge için başvuruda bulunabilir. Daha sonrasında tamamlanan işlemler ve gerekli olan analizler, kontroller ve incelemelerden sonra kişilerin belgeyi alması mümkün olur. Bunun için e işletmenin ve üretimin en doğru ve sağlıklı şekilde yapılmasında fayda vardır. Üretim izni – işletme kayıt/onay belgesi bu aşamalardan sonra alınabilir.

 

Whatsapp
Instagram