Telefon
Mobil Menü

Yetkili ve Onaylı CE Belgesi

İmal ettiğiniz ürünlerinizin Avrupa Birliği içerisinde serbest bir şekilde dolaşabilmesi konusunda CE belgesi temin etmeniz gerekmektedir. Yetkili ve onaylı CE belgesi elde etmeniz konusunda da firmamızla irtibat kurarak bu alanda ki deneyimlerimizden faydalanmanız süreci oldukça kolaylaştıracaktır. Böylelikle var olan direktiflere uygun bir biçimde ürünlerinizin sağlık, kalite ve güvenlik kriterlerine uygun olduğunu beraberce kanıtlayacağız. Avrupa Birliği ülkelerinin içerisine ürünlerinizi dâhil etmek ve piyasaya katılım sağlamak noktasında CE işareti pasaport görevi görecektir. Bu sayede CE İşareti tüketicilere vereceğiniz taahhütlerin en büyük göstergesi olacaktır. Bununla beraber en uygun koşullara sahip olduğunuzu ve AB standartlarına uyum gösterdiğinizi net bir biçimde kanıtlayacaksınız.

CE Belgesi, resmi bir belgedir. Ayrıca tüm Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerliliğini korumaktadır. Bununla birlikte yetkili ve onaylı CE belgesi kalite göstergesi ve garanti belgesi olmadığını bilmenizde fayda var. CE işaretinin tüm ürünlerinize tüketicilerden ziyade, denetimleri gerçekleştirecek olan yetkililer için daha da önem taşıdığını bilmelisiniz. Web sitemizin iletişim bölümünden firmamızla iletişime geçerek CE belgesi hususunda daha da net bir biçimde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ürünlerinizde CE işareti varlık gösteriyorsa, imalat sürecinizi AB yönergelerine uygun bir şekilde gerçekleştirdiğiniz anlamına gelecektir. Ayrıca ürününüzün tüm AB ülkelerinde serbestçe dolaşarak, satışının yapılabileceği anlamını barındırıyor. Ancak AB ülkelerine ihraç edeceğiniz her bir ürün için CE sertifikasının geçerli olacağını da belirtmekteyiz. Ayrıca daha detaylı bilgi için “CE Belgesi Nedir?” başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Özellikle firma olarak belli başlı kriterlere uygun bir imalat sürecine geçiş yaparak CE işaretine sahip olabileceğinizi net olarak ifade etmekteyiz.

• İnsan güvenliği
• İnsan sağlığı
• Can ve mal güvenliği
• Çevreye zararlı olmaması
• Enerji tasarrufu


CE Nedir?

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler, kendi aralarında belirli bir standardı belirleyerek CE işaretiyle tescillemişlerdir. Ülkemizde varlık göstererek, imal ettiğiniz ürünleri AB ülkelerine pazarlamak istediğinizde muhakkak tescil edilen CE standartlarına uygun olarak hareket etmeniz gerekecektir. Bu sisteme uygun olarak hareket etmek ve AB şartlarını karşılamak adına firmamızla ortak faaliyetler içerisine giriş yapabilirsiniz. Bu teknik uyumu sağlamanızda firma olarak sizlere yardımcı olacak ve bu amacınızın her bir evresinde yanınızda yer alacağız. Aynı teknik standartlarına sahip olmak ve bu hususta devamlılığı gözetmek sizin için önemli olacaktır. Bu şekilde bir tutumu taahhüt ettiğinizi göstermesi açısından CE işareti ispat niteliğinde yer alacaktır. Firma olarak da tüm gerekli şartların oluşturmanız noktasında sizlere gereken desteği vermekteyiz. Web sitemizde yer alan telefon numarası, whatsapp hattı ve resmi instagram sayfamız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Teknik standartlara uyum sağlamanız açısında destek verecek olan bir firmayız. Avrupa Birliği normlarına bağlı olarak hareket ederek, bu direktiflere uygun şekilde imalat yapmanızı desteklemekteyiz. AB’ye ithal etme planınızın olduğu ürünlerinizde muhakkak CE işareti yer almalıdır. Bu sayede ürünlerinizin şartlara uygun şekilde imal edildiği ve piyasada yer aldığı anlamı çıkmaktadır. İthal ettiğiniz ürünlerde işaret olmaması durumunda doğrudan sorumlu olacağınızı bilmeli ve bu sorunun içerisinde yer almamak adına da firmamızla hareket etmelisiniz.


CE İşareti Maliyet Etmenleri Nelerdir?


CE işareti almanız aşamasında firma olarak nelerin gidere yansıyacağını belirtmekteyiz. Özellikle testler ve hizmet bedellerini sizlerden talep etmekteyiz. Ayrıca hangi ürün için CE sertifikası arayışına giriyorsanız imal ettiğiniz ürünün türüne göre bu rakamın farklılaşacağını da bilmelisiniz. Ancak ürününüzün içeriğinde daha önceden En 29000 standardının olması halinde hem maliyetler ciddi manada düşecek hem de bu işlemler son derecede kolaylaşacaktır. Daha detaylı bir biçimde bilgi almanız hususunda bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. CE Belgesi almak için web sitemiz üzerinde bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
  • FSSC 22000 Kimlere Uygulanabilir?
    FSSC 22000 belgesi, gıda sektöründe gerekli standartlara uyum gösterildiğini açıkça belirtir ve işletmelere yüksek oranda kazanımlar sağlar.
  • BRC Belgesi Şartları
    BRC belgesi sayesinde gıda işletmeleri, son derece kaliteli bir yönetim sistemine sahip olduklarını açık biçimde gösterebilir.
  • BRC Belgesi Avantajları
    Gıda endüstrisi için belirlenen standartlara uyum gösterdiğiniz takdirde müşteri ve iş ortaklarınız için etkileyici düzeyde güven ortamı hazırlamış olursunuz.
Whatsapp
Instagram