Telefon
Mobil Menü

Yönetim Sistemleri Eğitimleri

Yönetim sistemleri eğitimleri küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin alması gereken önemli denetçilik eğitimleridir. Yönetim sistemlerinin eğitimini mühendislik, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında alınması zorunlu olan bu ISO belgelerini kapsar. Firmalar yönetim sistemleri eğitimlerinin dahil edildiği ISO belgeleriyle sistem denetimleri daha başarılı sonuçlar verebilir. Kalite, güvenlik, sağlık, çevre ve sosyal sorumluluk kapsamlı verilen bu eğitimler, firma çalışanlarının ihtiyaç duyduğu bilgi deneyimi aktarır.

 

Yönetim Sistemleri Eğitimleri Nedir?

 

Yönetim sistemleri eğitimleri ISO 9001 Kalite Yönetim, ISO 14001 Çevre Yönetim, ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Yönetim, ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim ve ISO 19011 Yönetim Sistemleri Denetim Standardı olarak 4 gruba ayrılır.

Danışmanlık firmalarının her düzeyde çalışanlar için sunmuş olduğu yönetim sistemlerine yönelik eğitimler, denetçi olmak isteyen kişiler için çok faydalı olabilir. Eğitim içeriği incelendiğinde bilgilendirme ve dokümantasyon eğitimlerinin yanı sıra iç denetçi, baş denetçi ve standart revizyonu eğitimleri de bulunur.

 

Yönetim Sistemleri Eğitimleri Ne İşe Yarar?

 

Firmalar gelecekteki hedeflerine ulaşmak için faaliyet planlaması ve kaynakların organize edilmesini sağlar. Firmaların hedefine ulaşması için ilke edinilmiş prosedür ve faaliyetlerinin başarılı bir şekilde yönetilmesi ve denetlenmesi gerekir. Bunun için küçük, orta ve büyük ölçekli tüm işletmelerin denetçilere ihtiyacı vardır.

Üretim sistemlerini daha iyi bir seviyeye çıkarmak için 1939 yılında geliştirilen yönetim sistemleri uygulanmaya başlar. Mühendislik, İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında faaliyet gösteren firmalar, planlama, uygulama ve denetleme süreçlerinden meydana gelen bir yönetim sistemi tarafından kontrol edilir.

Yönetim sistemleri belgeleriyle işletmenin prestiji ile doğru orantılı olarak satış ve üretimlerde artış yaşanır. Dolayısıyla birçok şirket yetkilisi ve denetçi adayları gerek kendileri gerek çalışanları için bu eğitimlere oldukça vakit ayırır.

 

Yönetim Sistemleri Eğitimleri Nasıl Alınır?

 

İşletmeler için ISO onaylı sertifika sağlayıcıları, akredite onaylı kuruluşlardır. Yönetim sistemleri belgesi almak kişiler için uzun bir süreç olabilir. Bu noktada danışmanlık hizmeti veren kuruluşlardan destek almak, süreci kolaylaştıran önemli bir faktördür.

Kişiler yönetim sistemleri eğitimi almak için güvenilir danışmanlık firmalarını tercih eder. Dolayısıyla bütün kurum ve kişilerin katılım sağlayabileceği bu eğitimler, kişisel veya gruplar halinde gerçekleştirilir.

IRCA akreditasyonuna sahip danışmanlık firmaları tarafından sunulan yönetim sistemleri eğitimlerinin küresel çapta geçerliliği bulunur. Alanında uzman eğitmenlerin verdiği yönetim sistemlerine yönelik çok sayıda eğitim, sürecin profesyonel ilerlemesinde önemli bir katkı sağlar.

Danışmanlık firmalarının genel katılıma açık ve firma içi olmak üzere farklı kategorilerde eğitim programı hazırlar. Farklı gün ve gruplar halinde gerçekleştirilen yönetim sistemleri eğitimleri firmaların ve çalışanların hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyduğu tüm bilgi içeren çözümleri sunar.

 

Whatsapp
Instagram